Склад: Emblic Myrabolan, Beleric Myrabolan, Terminalia chebula.
Фармакологічна дія: протизапальним протизапальну, послаблюючу, омолоджуючу, поліпшує обмін речовин засіб.
Показання: захворювання шлунково-кишкового тракту, ослаблений зір, чистка тіла від токсинів, омолодження тканин тіла.
Протипоказання: вагітність, індивідуальна непереносимість препарату.
Вагітність та годування груддю: прийом протипоказаний.
Побічних дій: немає.
Взаємодії з іншими ліками: не відзначалися.
Застосування: Курс прийому 3-4 місяці. Дорослим – по 1 таб. (1/2 ч. л. порошку) два рази на день, до їди. Дітям від 6 до 14 років – 1 таб. (1/2 ч. л. порошку) перед сном. Приймати з теплою водою або молоком, можна з медом.
Термін придатності: 3 роки. Дата виготовлення вказана на упаковці.
Компоненти трифалы:
Діючих компонентів Трифалы чурны три – взяті в однаковий пропорції сушені плоди Амалакі, Харитаки і Бибхитаки. Особливість плодів амалакі і харитаки в тому, що вони володіють п'ятьма смаками з шести можливих, що забезпечує цим рослинам звання «царів лікарських рослин». Саме завдяки цьому вони здатні регулювати баланс внутрішніх складових організму і лікувати багато захворювань.
1. Амалаки (Emblic Myrabolan) – знімає втому, покращує розумові здібності, циркуляцію крові, підсилює вогонь травлення і функції виділення. Це головний компонент іншого знаменитого Аюрведічеського кошти — Чаванпраша. Інша назва Амалакі – Дхатри, що означає «доглядальниця», тому що амалакі подібна за своїми якостями доглядальниці або матері. Вона впливає на всі типи тканин і підсилює імунітет. Вона діє як живильний тонік, що охолоджує, омолоджує, покращує сексуальну функцію, надає послаблювальну, в'яжучий і кровоспинний засіб. Амалакі — одне з найсильніших омолоджуючих рослин аюрведичної медицини. Вона очищає ротову порожнину, зміцнює зуби, сприяє росту волосся і нігтів. Ефективна при випадінні волосся.
2. Бибхитаки (beleric myrabolan) – діє на дихальну, травну, видільну і нервову системи. Це ще одне потужне омолоджуючу рослинний засіб, має тонізуючу, омолоджуючу, відхаркувальну дії. Бибхитаки — це тонік для Кафа доши і легенів. Вона покращує зір і голос. Вона надає одночасно послаблювальну і в'яжучу дію, очищаючи кишечник і підвищуючи тонус, виганяє з організму паразитів, зміцнює і тонізує шлунок. Ефективна при різного роду каменях і скупченні слизу в травному тракті, сечових і дихальних шляхах. Розчиняє і видаляє ці утворення з організму.
3. Харитаки (Terminalia chebula) – цар ліків у тибетській медицині, є одним з найважливіших рослин в Аюрведичній медицині. Надає омолоджуючу дію на Вату і регулює Кафу. Живить тканини мозку і нервової системи, як кажуть древні тексти «наділяючи енергією Шиви» (чистої свідомості), очищає слизові оболонки і мембрани. Вона регулює функцію товстої кишки, поліпшує травлення, сприяє збільшенню тривалості життя, підсилює голос і зір. Харитаки підвищує інтелект і наділяє мудрістю.
Трифала широко застосовується при профілактиці і лікуванні більшості захворювань людей всіх віків. Вона:
Ø нормалізує баланс всіх складових організму
Ø очищає кров
Ø нормалізує функції шлунково-кишкового тракту
Ø знімає приховані наслідки тривалих стресів
Ø заспокоює, лікує безсоння
Ø сприяє скиданню зайвої ваги
Ø нормалізує зір
Ø збільшує статеву активність
Ø регулює тиск
Ø регулює утворення гемоглобіну крові
Ø покращує пам'ять, будучи тоніком для мозку
Ø прискорює зрощення зламаних кісток
Ø використовується для лікування шкірних захворювань
Рекомендації по застосуванню.
Приймати один раз в день перед сном або натщесерце після пробудження (1/3-1/4 ч. л. заливають гарячим молоком або водою, близько 200 мл. з додаванням 1 ч. л. меду і топленого масла). Також можна розвести у глиняному або керамічному посуді кілька чайних ложок сухого порошку кип'яченою водою, покласти суміш на добу в холодильник, а потім отриману сметанку (1ч.л.) розводять на 200 мл води і одну ч. л. меду і вживають натще, за годину до їжі. Трифала баті приймається по 1-2 таблетки один раз на день вранці або на ніч з медом і топленим маслом.
Мінімальний курс профілактичного прийому – 50 днів, після закінчення курсу перерву необов'язковий.
Трифала – це аюрведична «панацея». Трифалу можна використовувати для миття волосся і тіла, в якості проносного, послабляющего, блювотного або для клізм, також її відвар можна закапувати в ніс і вуха або застосовувати для полоскання. Трифала очищає тканини від токсинів і повертає назад доші, покинули місця свого постійного розташування — шлунок, тонкий кишечник і товсту кишку. Трифала нешкідлива, але якщо організм сильно забруднене токсинами, занадто велика доза може викликати сильну реакцію, оскільки Трифала призведе накопичені токсини в рух швидше, ніж ослаблений організм в змозі їх переробляти, тому, в разі дискомфорту або больових відчуттів, під час прийому Трифалы, дозу треба зменшити наполовину десь на одну-два тижні.
При сильній простуді, що супроводжується високою температурою, необхідно взяти дві частини порошку Трифала і одну частину куркуми, змішати їх і вживати цю суміш по одній чайній ложці два рази на день за 15-20 хвилин до їжі. Суміш з Трифала, сандала і куркуми у співвідношенні 2*1*1 чудово допомагає при шкірних розладах (зовнішньо і всередину), навіть при екземі і псоріазі.
Трифала дуже широко застосовується як самостійний лікарський препарат, особливо при лікуванні хвороб крові, порушення функції кишечника, безсонні і нервовому виснаженні.
У аюрведичних рецептурних довідниках Трифала рекомендується для лікування жовтяниць, диспепсії, запори, цукрового діабету, внутрішніх кровотеч і кашлю, що супроводжується подразненням верхніх дихальних шляхів.
Трифала застосовується також і зовнішньо для промивання виразок, при гноении очей, вух і т. д. Для поліпшення структури шкіри і її очищення можна робити маски з Трифалой.
При простудних захворюваннях Трифалу добре приймати спільно з Ситопалади чурной. При гінекологічних захворюваннях застосовується з Амалакі расаяной і Чаванпрашем, при травмах застосовують спільно з Шиладжитом – мумием.
Прийом Трифалы спільно з Чаванпрашем або Брахма расаяной необхідний студентам у період сесії, вченим і особам, які займаються розумовою працею.
Трифалу можна застосовувати як спеціальний лікувальний препарат для очей спільно з гі, цей препарат корисний також при інфекціях і в якості загального тоніка. Трифалу можна використовувати для промивання очей. При запальних станах холодний настій Трифалы закапують в очі піпеткою. Трифала з гі, або Трифала гріті, спільно з 2-4 таблетками Саптамрит Лаух (Saptamrit Lauh) – чудовий засіб для лікування і профілактики різних очних захворювань.
Ось думка наукового співробітника центру Аюрведичної медицини МДУ Флуерарь Сергія Васильовича: «Ми застосовуємо Трифалу протягом трьох років і отримали достовірні результати того, що трифала — це високоефективне очищаючий і омолоджуючий засіб. Трифала очищає товстий і тонкий кишечник, печінка і жовчний міхур, а також селезінку і підшлункову залозу. Якщо її приймати разом з осадом вона діє як ентеросорбент і сприяє нормалізації ліпідного обміну. Воістину унікально її протизапальну дію при гострому панкреатиті, з сильними болями, стійке поліпшення настає через два дні з початку застосування Трифалы. Трифала незамінний засіб для людей, що страждають діабетом. Її можна заварювати і вживати всередину, закапувати в ніс і промивати вуха дітям і дорослим. З Трифалой можна робити очищаючі клізми, Трифалой можна промивати очі, це незамінний засіб при катаракті та глаукомі і корисно просто для поліпшення зору. Трифала діє на всі типи тканин людини, на всі три доші: Вата, Пітта і Кафа. Поскольку каждый из трех компонентов Трифалы имеет выраженное воздействие на одну из дош, то этим достигается стойкое сбалансированное действие Трифалы на весь организм».
В древние века люди для того, чтобы продлить срок жизни, большое внимание уделяли омоложению организма. Аюрведическая медицина, уходящая своими истоками вглубь веков, имеет в своём распоряжении огромное количество методов очищения, омоложения и восстановления функций систем и органов.
Трифала – древняя лекарственная форма, которая уже более 3500 лет на службе здоровья. Она буквально делает чудеса со здоровыми людьми и помогает выздороветь больным. С помощью трифалы можно даже в домашних условиях достичь значительного омолаживающего эффекта, получить исцеление от многих распространённых болезней. Трифала – превосходный тоник для почек и хорошее слабительное, сбалансированное омолаживающее и эффективное вяжущее средство.
Древний индийский священный текст «Чарак Самхита» так говорит о Трифале: «Тот, кто принимает Трифалу в течение года, избавится от всех болезней и доживет до ста лет». Поистине, удивительные целительные свойства этого простого порошка, состоящего из высуженных фруктов семейства мираболановых. Трифала обладает выраженной способностью очищать тело от токсинов и омолаживать ткани. Эффект от применения трифалы Вы ощущаете с самого начала применения. Наверное, нет такого заболевания, при котором не помогла бы Трифала.
Трифала может быть как в порошке (чурна) так и в таблетках из спрессованного порошка (бати). Слово «Трифала» говорит о том, что этот препарат состоит из трех плодов. Это очень древняя аюрведическая формула. Даже древние китайцы использовали этот рецепт, считая три плода, входящие в его состав, панацеей от многих болезней.
Трифала чурна представляет собой однородный порошок серовато-зеленовато-коричневого цвета с приятным запахом сушеных фруктов, не растворимый в воде. Цвет может варьировать в достаточно широких пределах, но в идеале он должен быть светлым. Вкус слегка вяжущий и пряный, наибольшего проявления достигающий при применении препарата с молоком.
Трифала является корректором баланса внутренних сил организма, помогает человеку справиться со стрессом, улучшает зрение, очищает кровь, нормализует мозговое кровоснабжение.
Основні | |
---|---|
Виробник | Триюга |
Країна виробник | Україна |
Кількість в упаковці | 50 шт. |
Форма випуску | Капсули |
- Ціна: 180 ₴