Рижієва олія 500 мл перший холодний віджим ТМ « Справжні Скарби » олія рижія
- Готово до відправки
- Оптом і в роздріб
- Код: П213
170 ₴
Показати оптові ціниСклад і лікувальні властивості масла рижієва
По біохімічному складу і харчової цінності рижієва олія схоже зі знаменитим своєю цілющою силою кедровим маслом (обидва цих рослинних продукту відрізняються високим вмістом магнію, поліненасичених жирних кислот, вітамінів Е, А і D).
Склад рижієва масла відрізняється не тільки оптимальним співвідношенням насичених і ненасичених жирних кислот, але також підвищеною концентрацією поліненасичених кислот Омега-3 і Омега-6 (особливо лінолевої та ліноленової).
Містяться в рыжиковом олії Омега-6 лінолева (до 18 %) і Омега-3 ліноленова (до 38%) кислоти приймають важливу участь у жировому і холестериновому обміні, сприяють підтримці в нормі гормонального балансу, мають антисклеротичну і протизапальну дію, сприятливо впливають на властивості крові і стан кровоносних судин, сприяють зміцненню імунітету і ефективного захисту і очищенню організму від шкідливих речовин.
Омега-3 кислоти - найцінніший компонент рижієва олії, що становить 38% усієї його маси. І що більш важливо, рижієва олія містить зовсім небагато омега-6 дуже і дуже добре для нас. А ось чому: ці 2 амінокислоти дуже важливі для нашого організму, але вони мають властивість конкурувати між собою. Таким чином, якщо в їжі більше омега-6, що омега-3, корисні властивості омега-3 нейтралізуються. Омега-6 кислоти теж дуже корисні, але тільки ми споживаємо їх у більшій кількості. Рослинні олії, до яких ми звикли з дня на день, як, наприклад, соняшникова, містять в основному омега-6.
Саме тому рижієва олія таке цінне. У ньому співвідношення омега3/омега-6 приблизно 2:1. Омега-3 жирні кислоти, що дуже важливі, вони покращують роботу мозку, підтримують та відновлюють серцево-судинну систему, захищає м'язи, покращує рухливість суглобів.
А ви знаєте як відкрили корисні властивості жирних кислот? У 70-х роках XX століття група вчених, почала вивчати стиль життя гренландського ескімоського народу. Вчені зацікавилися тим фактом, що вони практично не хворіли на серцево-судинними захворюваннями. Відповідь, як і очікувалося, знайшли в їх живленні. Вони вживали в їжу величезна кількість риб'ячого жиру, який багатий у першу чергу омега-3.
За кількістю вітаміну Е рижієва олія є лідером серед таких рослинних олій, як лляне, кедрове і гірчична (всього 1 столова рижієва масла здатна задовольнити добову потребу людини в цьому життєво важливому вітаміні-антиоксиданте). Необхідний для правильної роботи м'язів, серця і кровоносних судин, цей компонент рижієва масла перешкоджає розвитку запальних процесів, сприяє зміцненню імунітету, захищає організм від передчасного старіння, бере активну участь у функціонуванні статевої та репродуктивної системи. Потужні антиокислювальні властивості вітаміну Е зумовлюють тривалий термін зберігання рижієва масла (цей продукт, як і гірчичне масло, здатний залишатися придатним до вживання протягом 12 місяців).
За вмістом бета-каротину (провітаміну А, з якого синтезується організмі людини вітамін А ) рижієва олія перевершує соєва та соняшникова олія. Володіє потужними ранозагоювальні властивості, поліпшує стан слизових оболонок і шкіри, необхідний для хорошого зору, правильного формування кісток і зубів, вітамін А є важливим учасником білкового і жирового обміну, сперматогенезу, синтезу стероїдних гормонів. Входить до складу рижієва масла провітамін А, як і вітамін Е, необхідний для правильного ембріонального розвитку, для повноцінного розвитку зростаючого дитячого організму, для ефективного захисту від онкологічних захворювань та різного роду інфекцій.
Особливістю мінерального складу рижієва олії є присутність у ньому значної кількості магнію. Грає важливу роль в енергетичному, білковому і вуглеводному обміні, має протизапальні і протиалергічні властивості, цей макроелемент «відповідає» за правильну роботу серцево-судинної, м'язової і нервової системи, а також сприяє підтримці нормального рівня цукру в крові та покращенню травного процесу. Достатня кількість магнію в організмі людини є надійною профілактикою атеросклерозу, цукрового діабету, сечокам'яної хвороби, захворювань передміхурової залози. У поєднанні з містяться в рыжиковом олії вітамінами D і До магній також сприяє запобіганню розвитку остеопорозу – хвороби, характерної для похилого віку або періоду менопаузи.
Рижієва олія (також какмасло авокадо і гірчичне масло), також дуже багато біологічно активними речовинами – фосфоліпідами, хлорофілом, фітостероли.
Володіє антибактеріальними і ранозагоювальні властивості хлорофіл підвищує вміст у крові гемоглобіну і лейкоцитів, сприяє поліпшенню функції органів дихання, травної, серцево-судинної, ендокринної систем, а в комплексі з містяться в рыжиковом олії магнієм активно перешкоджає утворенню каменів в органах видільної системи.
Вхідні до складу рижієва масла фітостероли володіють масою лікувальних властивостей (протипухлинні, бактерицидні, антисклеротичні та ін) і досить ефективні у боротьбі з гормональними захворюваннями, простатит та аденомою передміхурової залози.
Нерафінована рижієва олія відрізняється високим вмістом фосфоліпідів. Будучи складовими компонентами клітинної оболонки, ці речовини беруть участь у вуглеводному і жировому обміні, а також багато в чому сприяють поліпшенню роботи печінки (покращує дезінтоксикаційну функцію, нормалізують процес жовчоутворення, відновлює структуру гепатоцитів, активно перешкоджаючи розвитку цирозу і жирової дистрофії печінки).
Для загального оздоровлення організму і профілактики атеросклерозу бажано два–три місяці приймати рижієва олія з ранку натщесерце по 15 грамів (приблизно одна столова ложка). Такий лікувальний курс допоможе:
- відновити порушений ліпідний обмін;
- поліпшити загальне самопочуття у людей, що страждають хворобами серця і судин;
- привести в норму артеріальний тиск;
- стимулювати печінка на вироблення жирних кислот;
- відчутно знизити рівень поганого холестерину;
- зміцнити стінки судин і підвищити їх еластичність.
Застосування рижієва масла в кулінарії
Завдяки своєму вдало збалансованому складу і високої харчової цінності рижієва олія вже досить давно знаходить різноманітне застосування в дієтичному і вегетаріанському харчуванні.
Нерафінована рижієва олія має збуджуючий апетит аромат і пікантний, злегка гострим смаком (нагадує смак редьки і хріну). Саме із-за цих особливих властивостей рижієва олія здавна використовується у кулінарії в основному для заправки салатів, вінегретів, варених овочів. Також цей рослинний продукт відмінно підходить для приготування різних круп'яних страв (плову, гарнірів, каш), випічки, соусів та підлив. Як рафінована, так і нерафінована рижієва олія також часто використовують і для смаження овочів, м'яса або риби (це рослинне масло досить стійкий до нагрівання, не чадить і не втрачає своїх смакових і ароматичних якостей при високій температурі). Але ми рекомендуємо при кулінарному застосуванні рижієва масла не піддавати її термічній обробці – адже при нагріванні руйнуються всі корисні речовини, що входять до складу цього рослинного продукту (поліненасичені кислоти, вітаміни та ін)
Нерафінована рижієва олія виготовляється за особливою технологією, що дозволяє зберегти в цьому продукті максимальну кількість найбільш корисних компонентів, і, також, як і гірчичне характеризується високою стійкістю до окислення (зважаючи на велику кількість містяться в цьому продукті природних антиоксидантів). Але рафінована і дезодорована рижієва олія, відмінне від нерафінованої менш вираженим смаком і запахом, втрачає свою стійкість до окислення, в результаті чого термін зберігання такого продукту зменшується майже в 2 рази (це пов'язано з тим, що в результаті рафінування рижієва олія втрачає безліч корисних речовин, що підсилюють антиоксидантні властивості вітаміну Е). Зберігання рижієва масла в прохолодному темному місці збільшує його термін придатності.
Джерело: http://www.gabris.ru/
Застосування рижієва масла в косметології
Жінки, які прискіпливо слідкують за своєю зовнішністю, також активно використовують рижієва олія: застосування його для догляду за шкірою здобуло багато позитивних відгуків. Воно добре вбирається, не залишаючи на шкірі маслянисту плівку, активно живить шкіру.
Відмінно підходить рижієва олія для догляду за обвітреними руками та обличчям. Нормалізує липидно-водний обмін клітин шкіри, роблячи її гладкою і пружною. А завдяки вмісту антиоксидантів воно гальмує процеси старіння і появи зморшок, зменшує ймовірність появи пігментних плям.
Рижієва олія бореться не тільки за красу, але і за здоров'я шкіри. Його активно застосовують для лікування псоріазу, екземи і нейродерміту. Воно дбайливо доглядає навіть за дитячою шкірою. Його рекомендують використовувати для усунення попрілостей на тілі малюка.
Застосовують рижієва олія і як базове для масажу, змішуючи його з ефірними маслами. Підходить він і для догляду за волоссям. Рижієва олія покращує стан шкіри голови, чудово бореться з посіченими кінчиками і провокує ріст волосся. Ось кілька рецептів.
- Щоб зміцнити волосся, приготуйте такий шампунь: на кожні 50 мл нейтрального шампуню-основи додаємо чайну ложку олії рижію стільки ж відвару кори дуба (можна замінити відваром коренів реп'яха).
- Щоб прискорити ріст волосся, в рівних частках змішайте рижієву, реп'яхову і оливкова олії. Маску потрібно втирати в коріння волосся акуратними круговими масажними рухами, потім замотати голову харчовою плівкою хвилин на 20. Залишки масла змити.
Основні | |
---|---|
Виробник | Справжні скарби |
Країна виробник | Україна |
Об`єм | 500 мл |
Віджим | Перший холодний |
Тип | Нерафінована |
Тип олії | Рижієва |
Упаковка | Пластикова тара |
- Ціна: 170 ₴